Nabídka vín

 

Nabídka vín

Veltlínské zelené – vyznačuje se příjemnou kyselinkou, lipová vůně, hořkomandlová chuť, pepřnatě kořenité. Je vhodné k jídlům jako například ke kaprovi, k vepřovému masu, k tvrdým sýrům či ke kuřecímu masu. 

Rýnský ryzlink – převažuje zde vyšší kyselina typická pro tuto odrůdu, voní velmi ovocitě a i v chuti je zde možno pozorovat broskvové zabarvení i lehkou kořenitost. Hodí se k rybám, ke studeným předkrmům či k drůbežímu masu. 

Rulandské bílé + Sauvignon – má vysokou aromatiku, je to plné víno a má broskvové až jemně muškátové aroma.Je vhodné k dezertům, ke kořenitým jídlům a omáčkám. Také vhodné ke slanějším sýrům. 

Chardonnay – je to plné, harmonické a aromatické víno. Z půdních vlastností oblasti Podsedky získává příjemný nádech lučních květů, banánů a tropického ovoce, který doplňuje příjemná kyselinka. Je vhodné k mořským i sladkovodním rybám, k bílému masu i jemnějším paštikám. 

Rulandské šedé – mohutné víno s lehkým zbytkem cukru, které se vyznačuje přezrálými chutěmi a hořčinkou, která je dána dlouhým vyzráváním hroznů. Víno je až medové s vůní chlebovinky.

Rosé Modrý portugal + Svatovavřinecké – toto víno je lehké a jemné s lehkou aromatikou. Jogurtovo-malinová vůně doplňuje jemná chuť mladého rosé. V gastronomii ho lze použít ke králíkovi, k šunce, paštikám a salámům a také ke zrajícím sýrům. 

Rosé Cabernet Moravia – plné jarní víno s příjemnou kyselinou, velmi šťavnaté a široké. Chuť je plná s podtónem ostružin a jahod. Lehká kyselina dává vínu svěžest a hravost. Vhodné k salátům a lehkým jídlům.

Cabernet Moravia – Velmi jemné víno světlejší barvy ve vůni připomíná višně. Chuť doplňuje sametová kyselinka a v pozadí lze nalézt černý rybíz. K jídlům je vhodné ke kuřecímu či krůtímu masu a k rybám.

Frankovka – v chuti je velmi plné víno, má velmi vysokou barvu. Příjemná kyselina a vyšší tříslovina jsou v harmonii. Víno je kořenité a má nádech zralých višní. K salámům a uzeninám, ke kachně či pečené huse se velmi hodí a také ke zvěřině. 

Nové články


Aktuality


Degustace

Nabízíme degustace pro malé a střední skupiny lidí.
Napište si o volné termíny.

25.09.2018


Prodej vína pro firmy.

Nabízíme víno - daňově uznatelný náklad jako reklamní a propagační dárek.

25.09.2018


© Vinařství Říha | Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů

seo&grafika: SeoGraf | engine: SpeedWeb